Aktualności


« 1 8 »


Znak jakości RAL dla systemu hydroizolacji dachów płaskich

Firma KÖSTER BAUCHEMIE AG otrzymała Znak Jakości RAL dla systemów dachów płaskich. Znak jakości gwarantuje klientom i użytkownikom najwyższy standard produkcji i wykonania dachów płaskich przy użyciu produktów o gwarantowanej jakości. Obejmuje to między innymi opłacalność, niezawodność, przyjazność dla środowiska, bezpieczeństwo i kompetencje personelu.

System zapewnienia jakości RAL wykracza poza dobrze znane normy i standardy i obejmuje: wstępne uszczelnianie dachów płaskich, renowację i naprawę, planowanie i ocenę, zarządzanie dachami, testowanie szczelności / wykrywanie nieszczelności, systemy monitorowania, produkty i narzędzia oraz technologię maszyn.

Peter Fröhlich, Kierownik sprzedaży zachód/południe KOSTER, weźmie udział w spotkaniach jako członek "Komitetu Jakości Flat Roof".

Oprócz certyfikatu i znaku jakości, logo RAL jest używane w broszurach informacyjnych TPO i online przez KÖSTER dla systemu hydroizolacji dachów płaskich.

RAL-Verleihung

... więcej


Składowanie materiałów KOSTER oraz wykonywanie prac hydroizolacyjnych w okresie obniżonych temperatur

Obserwujemy obecnie stopniowe obniżanie temperatury powietrza. Dla budowy oznacza to pracę w trudniejszych warunkach i konieczność podjęcia dodatkowych zabiegów dla wykonania robót hydroizolacyjnych zgodnie z technologią producenta i sztuką budowlaną.

Składowanie materiałów: wszystkie płynne produkty KOSTER dostarczane w wiadrach i w kanistrach muszą być składowane w ogrzewanym magazynie.

 

Roboty z użyciem produktów KOESTER należy prowadzić stosując następujące zasady:

- prace prowadzić tylko wtedy gdy zagwarantowane jest występowanie minimalnej temperatury powietrza i podłoża podanej w karcie technicznej produktu. Na przykłąd dla produktów na bazie mineralnej to min. +5°C.

- minimalną dopuszczalną temperaturę należy zapewnić nie tylko w czasie nakładania produktu, ale również przez okres jego wiązania.

- podłoże musi być wolne od mrozu

- Czas wysychania produktów w niskich temperaturach wydłuża się.

- Materiały (także w workach) bezpośrednio przed robotą należy składować w pomieszczeniach ogrzewanych, aby w momencie rozpoczęcia robót miały temperaturę wyższą temperaturę.

Więcej informacji: >>>>>>>>>>

... więcej


KOSTER 21 - nowa receptura hydroizolacji

Nowa formuła mineralno-polimerowej 

hydroizolacji KÖSTER 21 - większa przepuszczalność pary wodnej

... więcej


Czy wiesz, że...?

KÖSTER TPO 1.5 SK (FR)

Samoprzylepna folia dachowa KÖSTER TPO SK (FR) jest produktem na bazie termoplastycznych poliolefinów, nadaje się do klejenia bezposrednio na płyty styropianowe na dachach płaskich. Dzięki kombinacji włókniny poliestrowej i warstwy samoprzylepnej montaż folii na dachu płaskim jest łatwy i pozwala na oszczędność czasu pracy. Warstwa samoprzylepna folii dachowej KÖSTER TPO SK (FR) gwarantuje zarówno wysoką przyczepność początkową jak i  w długim okresie czasu co zapewnia trwałą ochronę pokrycia dachowego przed działaniem sił ssących wiatru. Folia dachowa jest zbrojona siatką z włókna szklanego co zapewnia stabliność wymiarów. Folia dachowa jest dostarczana w postaci rolek o różnej szerokości, zakłady membrany są łączone poprzez zgrzewanie gorącym powietrzem. Folia KÖSTER TPO SK (FR) jest odporna na promieniowanie UV, odporna na starzenie, działanie mikroorganizmów i może być nakładana na stare podłoża bitumiczne. Folia dachowa KÖSTER TPO SK (FR) jest sklasyfikowana w układach dachowych Broof (t1) oraz spełnia wymagania dla dachów płaskich o powyższonej odporności ogniowej.

 

Back

Top
Austria Bosnia and Herzegovina Brasil Bulgaria China Croatia Denmark Finland Germany Ghana Greece Hungary Italy Japan Kazakhstan Korea Kuwait Latvia Lebanon Mexico Netherlands New Zealand Norway Panama Philippines Poland Portugal Romania Russia Senegal Serbia Slovakia Slovenia South Africa Spain Thailand Turkey Ukraine United Kingdom United States of America