Aktualności

Nowoczesne i ekologiczne opakowania produktów KÖSTER

W tym roku KÖSTER BAUCHEMIE AG zakupiła do zakładu produkcyjnego w Aurich nową maszynę do napełniania torebek foliowych płynnymi produktami. Jest to kolejne przedsięwzięcie mające na celu podniesienie komfortu stosowania produktów KÖSTER oraz ochronę środowiska i naturalnych zasobów.

Już wcześniej nasza firma zdecydowała się na dostawę produktów proszkowych zawierających cement (zaprawy, szlamy itp.) w workach polietylenowych. Zaletą pakowania produktów na bazie cementowej w worki PE jest fakt, że materiały są bardzo dobrze chronione przed zawilgoceniem i zamoczeniem, takie worki są też bardziej odporne na uszkodzenie mechaniczne i łatwiejsze do utylizacji gdyż nie są odpadem złożonym. Nie bez znaczenia jest też fakt, że okres trwałości materiałów w workach PE jest znacznie dłuższy od tych, które są pakowane do worków papierowych.


Worki polietylenowe z produktami KÖSTER mają nadrukowane niezbędne informacje w kilku językach, co znacznie ułatwia logistykę i przyspiesza dostawę zamówionych towarów.

Niektóre produkty płynne są już pakowane do torebek foliowych, między innymi KÖSTER NB Elastik. Składnik B tego produktu dostarczany jest w kartonie, w którym znajdują się dwie foliowe torebki z płynem. Płyn zarobowy wyciskany jest z torebek do zasobnika, karton można łatwo utylizować.

O roku 2016 KÖSTER Crisin Creme dostarczany jest także w foliowych pojemnikach o pojemności 600ml co stanowi alternatywę do 310 ml Kartuszy.

KÖSTER Crisin Creme in 600ml Schlauchbeutel mit Kartuschenpresse

Dzięki temu objętość odpadów na budowie jest mniejsza, co wpływa na mniejsze obciążenie środowiska naturalnego w którym żyjemy. Poniżej na zdjęciu widać o ile zmniejszyła się objętość odpadów budowlanych dzięki zastosowaniu opakowań foliowych.

KÖSTER Crisin Creme leere Verpackung


Od roku 2017 kolejne produkty: KÖSTER 21 oraz KÖSTER NB 4000 są dostarczane w workach foliowych (zaróno składniki płynne jak i proszkowe). Zaletą tego rozwiązania są większa trwałość produktów, większe bezpieczeństwo w czasie transportu, a także możliwość wykorzystania tylko połowy opakowania, gdyż składniki dostarczane są w dwóch porcjach. 


Kolejnym przykładem produktu dostarczanego w nowym opakowaniu jest KÖSTER KB-Pox IN  ( 1 kg ). Ten produkt często jest stosowany do naprawy rys i pęknięć w płytach betonowych. W nowym opakowaniu składnik B (mniejszy) może być przelany do składnika A (większa butelka), następnie produkt jest mieszany przez mocne utrząsanie. Butelka ma szpiczastą końcówkę, którą można dociąć do szerokości rysy. Materiał może zostać wyciśnięty bezpośrednio do rysy co znacznie ułatwia pracę firmom wykonawczym.

KÖSTER KB-Pox IN im 1kg-Gebinde

Łatwiejsza obróbka materiałów, dłuższa trwałość materiałów w opakowaniu, mniejsze obciążenie dla środowiska naturalnego i obniżenie kosztów produkcji - to jest nowe podejście KÖSTER BAUCHEMIE AG do kwestii opakowań produktów.

 

Back

Top
Austria Brasil Bulgaria China Croatia Denmark Finland Germany Ghana Greece Hungary Italy Japan Kazakhstan Korea Latvia Lebanon Mexico Netherlands Norway Panama Philippines Poland Portugal Romania Russia Senegal Serbia Slovakia Slovenia Thailand Turkey Ukraine United Kingdom United States of America