Hydroizolacja basenów pływackich

1 Faseta
KÖSTER Sperrmortel WU
2 Uszczelnienie od strony negatywnej
KÖSTER NB 1
3 Uszczelnienie od strony pozytywnej
KÖSTER Armierungsgewebe
KÖSTER NB 4000
KÖSTER NB Elastik szary
4 Klej do okładzin ceramicznych
KÖSTER BD Flexkleber
5 Penetracja
KÖSTER KB-FIX 5
KÖSTER KB-Flex 200

Baseny pływackie stanowią wyzwanie dla hydroizolacji z uwagi na to, że woda pod ciśnieniem działa na konstrukcję zarówno od wnętrza zbiornika ja i od zewnątrz. Jeżeli baseny są zagłębione w gruncie woda działa pod ciśnieniem od wnętrza zbiornika na zewnątrz, jak w zwykłym zbiorniku wody. Jednakże, gdy w basenie nie ma wody np. w okresie remontu basenu, woda napiera na ściany basenu od zewnątrz do środka jak to ma miejsce w piwnicy budynku. Dlatego do hydroizolacji basenów zalecane jest stosowanie materiałów odpornych zarówno na negatywne jak i na pozytywne parcie wody.

Podłoże musi być czyste i mocne. Ubytki w betonie należy uzupełnić przy użyciu zaprawy KÖSTER Sperrmortel WU. Podłoża słabe lub zasolone należy zagruntować preparatem KÖSTER POLYSIL TG 500. Na styku ścian i płyty dennej należy wykonać fasety z zaprawy KÖSTER Sperrmortel WU. Ostre krawędzie należy sfazować.

Hydroizolację odporną na negatywne parcie wody należy wykonać z dwóch warstw krystalizującego szlamu uszczelniającego KÖSTER NB 1. Ten produkt penetruje w pory podłoża i staje się integralną częścią konstrukcji chroniąc ją zarówno przed negatywnym jak i przed pozytywnym parciem wody. Następnie należy nałożyć KÖSTER NB Elastik w dwóch warstwach. NB Elastik szary jest elastyczną hydroziolacją na bazie mineralnej, mostkującą rysy i charakteryzującą się bardzo dobrą przyczepnością do mineralnych podłoży. Do hydroizolacji KÖSTER NB Elastik można kleić okładzinę ceramiczną np. na kleju KÖSTER BD Flexkleber.

Przejścia instalacyjne należy uszczelnić przy użyciu trwale plastycznej masy uszczelniającej KÖSTER KB Flex 2000. W czasie wykonywania prac należy stosować się do zaleceń zawartych w instrukcjach technicznych produktów KÖSTER oraz do ogólnych reguł sztuki budowlanej.

 

Back

Top
Albania Austria Bosnia and Herzegovina Brasil Bulgaria China Croatia Czech Republic Denmark Finland Germany Ghana Greece Hungary Italy Japan Kazakhstan Kuwait Latvia Lebanon Macedonia Mexico Netherlands New Zealand Norway Panama Poland Portugal Romania Russia Senegal Serbia Slovakia Slovenia South Africa Spain Thailand Turkey Ukraine United Kingdom United States of America