Zewnętrzna hydroizolacja ścian piwnic metodą iniekcji kurtynowej

Hydroizolacja piwnic od wewnątrz? Przy pracach remontowych nie zawsze jest możliwe odkopanie ścian zewnętrznych budynku. (np. gdy na działce obok stoi budynek, lub przebiega ulica). W takich przypadkach można stosować uszczelnienie piwnicy od środka za pomocą mineralnych szlamów o działaniu krystalizującym odpornych na napór wody od strony negatywnej. Jednak jeżeli są to obiekty zabytkowe lub jeżeli nie jest to zgodne z koncepcją projektanta trzeba szukać innych rozwiązań. Wtedy jedyną możliwością wykonania zewnętrznej hydroizolacji piwnic od środka jest iniekcja kurtynowa z użyciem żelu poliuretanowego KÖSTER Injection Gel G4. Ten produkt po zmieszaniu do z wodą bardzo szybko reaguje do wodoszczelnej, elastycznej masy. Ma również tą szczególną zaletę, że pęcznieje przy kontakcie z wodą, wbudowuje ją w swoją strukturę, zwiększa objętość i w ten sposób działa jako aktywne uszczelnienie.

Iniekcja kurtynowa żelem poliuretanowym lub akrylowym KOSTER wykonywana jest przy użyciu specjalnych 2-komponentowych pomp iniekcyjnych oraz opatentowanych lancy iniekcyjnych. Żel poliuretanowy podawany jest przez lance iniekcyjne bezpośrednio za ścianę zewnętrzną, gdzie następuje reakcja i tworzy się wodoszczelna warstwa odcinająca ściany piwnic od wody i wilgoci. Żel poliuretanowy KÖSTER Injection Gel G4 może być stosowany również do wykonania iniekcji powierzchniowej ścian piwnic. Iniekcja powierzchniowa polega na wysyceniu żelem poliuretanowym porów, kapilarów i pustych przestrzeni w ścianach piwnic. Również w tym wypadku uzyskujemy skuteczną hydroizolację ścian piwnic za pomocą elastycznego żelu poliuretanowego. Należy stosować się do zaleceń zawartych w instrukcjach technicznych produktów KÖSTER.

 

Back

Top
Austria Brasil Bulgaria China Croatia Denmark Finland Germany Ghana Greece Hungary Italy Japan Kazakhstan Korea Latvia Lebanon Mexico Netherlands Norway Panama Philippines Poland Portugal Romania Russia Senegal Serbia Slovakia Slovenia Thailand Turkey Ukraine United Kingdom United States of America