Hydroizolacja piwnic za pomocą samoprzylepnej izolacji bitumicznej

1 Uszczelnienie dylatacji
KÖSTER Quellband
2 Gruntowanie
KÖSTER Bitumen Voranstrich
KÖSTER KBE Flussigfolie
KÖSTER KSK Voranstrich BL
3 Uszczelnienie styku ściany z ławą fundamentową
KÖSTER NB 1
KÖSTER NB 1 Flex
4 Wykonanie fasety
KÖSTER Sperrmortel Fix
5 Hydroizolacja piwnic
KÖSTER KSK SY 15
6 Ochrona hydroizolacji KSK
Folia drenażowa KÖSTER SD 3-400
Folia drenażowa KÖSTER SD 3-250
7 Wykończenie brzegów izolacji samoprzylepnej KSK
KÖSTER BS 1 Bitumenspachtel
KÖSTER KBE Flussigfolie

Samoprzylepne izolacje KÖSTER KSK umożliwiają szybkie, skuteczne i łatwe wykonanie hydroizolacji piwnic i fundamentów. Są one wodoszczelne natychmiast po wykonaniu i umożliwiają szybki postęp prac.

Czyste i nośne podłoże należy zagruntować stosując KÖSTER KBE Flüssigfolie. Przy temperaturach poniżej +5ºC należy stosować do gruntowania KÖSTER KSK Voranstrich SP. Przejścia rur przez ścianę uszczelniane są za pomocą elementów w kształcie mankietów wyciętych z izolacji samoprzylepnej KÖSTER KSK.

Na połączeniu ściany piwnic z fundamentem dla zabezpieczenia przed wodą penetrującą od podłoża należy nałożyć warstwę szlamu uszczelniającego KÖSTER NB 1 mieszanego z płynem zarobowym KÖSTER NB 1 Flex. Następnie dla zredukowania naprężeń w hydroizolacji na styku ściany z fundamentem wykonywana jest faseta (wyoblenie) z szybkowiążącej, wodoszczelnej zaprawy KÖSTER Sperrmörtel. Następnie wykonujemy hydroizolację z samoprzylepnej folii KÖSTER KSK SY 15. Pasy izolacji należy przyklejać do podłoża z zakładem 10 cm w ten sposób, aby nie powstawały fałdy. Na powierzchniach pionowych izolację należy zamocować mechanicznie do podłoża i zaszpachlować za pomocą KÖSTER KBE-Flüssigfolie. W przypadku niskich temperatur należy stosować wariant „zimowy” izolacji samoprzylepnej czyli KÖSTER KSK AW 15. Wszystkie narożniki, połączenia i zakończenia izolacji należy dodatkowo zaszpachlować stosując KÖSTER KBE-Flüssigfolie.

Przed zasypaniem wykopu należy wykonać warstwę ochronną hydroizolacji piwnic. Może ją stanowić np. trójwarstwowa folia ochoronno-drenażowa KÖSTER SD. Należy stosować się do zaleceń zawartych w instrukcjach technicznych produktów KÖSTER.

 

 

Back

Top
Austria Brasil Bulgaria China Croatia Denmark Finland Germany Ghana Greece Hungary Italy Japan Kazakhstan Korea Latvia Lebanon Mexico Netherlands Norway Panama Philippines Poland Portugal Romania Russia Senegal Serbia Slovakia Slovenia Thailand Turkey Ukraine United Kingdom United States of America