Uszczelnianie przejść rurowych przez przegrody budowlane

1 Penetrująca woda

2 Uszczelnienie wstępne

3 Uszczelnienie
KÖSTER KB-Flex 200
4 Warstwa ochronna
KÖSTER KB-FIX 5

Przejścia rurowe i instalacyjne (elektryczne, wodne gazowe itp.) muszą być trwale i skutecznie zabezpieczone przed wnikaniem wody gruntowej.  Często stosowane są do tego celu sztywne zaprawy cementowe lub szlamy budowlane, które wręcz uniemożliwiają przeprowadzenie kolejnych przewodów.

Trwale plastyczna masa uszczelniająca KÖSTER KB-Flex 200 jest praktycznym rozwiązaniem tego problemu, umożliwia w późniejszym okresie przeprowadzenie kolejnych przewodów przez przejście. Materiał jest plastyczny, dostosowuje się do przemieszczeń  przewodów, nie kurczy się ani nie jest podatny na zarysowanie. Oprócz tego jest szczelny i odporny na substancje chemiczne normalnie występujące w wodzie gruntowej.

Przed wbudowaniem masy uszczelniającej należy się upewnić, że podłoże jest czyste, bez substancji obniżających przyczepność. Podłoże nie musi być suche, prac uszczelniające można także prowadzić przy mokrym podłożu. Przy wodzie wnikającej do budynku należy najpierw ją zablokować wstępnie np. przy pomocy dostępnych w handlu pianek budowlanych. Należy zwrócić uwagę na to, aby głębokość wypełnienia masą uszczelniającą wynosiła co najmniej 8 cm i aby była większa od grubości (zalecana proporcja to 1,5 : 1). Masę uszczelniającą KÖSTER KB-Flex 200 należy zakończyć 1-2 cm przed licem ściany i zamknąć zaprawą KÖSTER KB FIX 5 dla ochrony przed uszkodzeniem mechanicznym.

KÖSTER KB-Flex 200 ma bardzo dobrą przyczepność do większości podłoży spotykanych na budowach (jak np. beton, tynk, zaprawa, ceramika, cegła, PVC, polietylen, polipropylen. Nie jest wymagane gruntowanie podłoża. W czasie wykonywania prac należy stosować się do zaleceń zawartych w instrukcjach technicznych produktów KÖSTER oraz do ogólnych reguł sztuki budowlanej.

 

Back

Top
Austria Bosnia and Herzegovina Brasil Bulgaria China Croatia Czech Republic Denmark Finland Germany Ghana Greece Hungary Italy Japan Kazakhstan Kuwait Latvia Lebanon Mexico Netherlands New Zealand Norway Panama Philippines Poland Portugal Romania Russia Senegal Serbia Slovakia Slovenia South Africa Spain Thailand Turkey Ukraine United Kingdom United States of America