Powłoki na parkingi oraz powierzchnie obciążone ruchem kołowym

1 Podłoże

2 Warstwa gruntująca
KÖSTER CT 121
4 Warstwa końcowa
KÖSTER CT 221

Parkingi oraz powierzchnie obciążone ruchem kołowym stawiają wysokie wymagania powłokom posadzkowym. System powłokowy KÖSTER OS 8 jest bardzo odporny na obciążenia mechaniczne, oraz umożliwia wykonanie prac w bardzo szybkim tempie.

Przygotowanie podłoża jest bardzo ważną sprawą decydującą o trwałości powłoki. Podłoże musi być suche, czyste i wolne od wszelkich substancji obniżających przyczepność żywic posadzkowych.

Podłoże na leży zagruntować za pomocą KÖSTER CT 121 zmieszaną z piaskiem kwarcowym suszonym ogniowo MA 30 w proporcji 1:1 i nakładaną na podłoże przy pomocy ząbkowanej pacy. Od razu po zagruntowaniu podłoża należy wykonać odpowietrzenie przy pomocy wałka oraz zasypać całą powierzchnię piaskiem kwarcowym suszonym ogniowo MA 20. Dzięki temu powłoka posadzkowa będzie się cechowała wysoką odpornością mechaniczną  oraz będzie miała powierzchnię zapobiegającą poślizgowi.

Po związaniu żywicy należy usunąć odkurzaczem przemysłowym nadmiar piasku kwarcowego i wykonać warstwę końcową z żywicy KÖSTER CT 221. System powłokowy KÖSTER OS 8 jest zgodny z normą DIN EN 1504-2. W czasie wykonywania prac należy stosować się do zaleceń zawartych w instrukcjach technicznych produktów KÖSTER oraz do ogólnych reguł sztuki budowlanej.

 

Back

Top
Austria Bosnia and Herzegovina Brasil Bulgaria China Croatia Denmark Finland Germany Ghana Greece Hungary Italy Japan Kazakhstan Korea Kuwait Latvia Lebanon Mexico Netherlands Norway Panama Philippines Poland Portugal Romania Russia Senegal Serbia Slovakia Slovenia South Africa Spain Thailand Turkey Ukraine United Kingdom United States of America