Samorozpływna masa wyrównująca do podłoży drewnianych

1 Gruntowanie
KÖSTER VAP I 06
2 Powłoka posadzkowa
KÖSTER SL Flex


Podłogi z drewnianych desek są bardzo często spotykane w starych budynkach podlegających remontom i modernizacji. Stanowią one trudne podłoże dla nowoczesnych systemów posadzkowych.
KÖSTER SL Flex nadaje się do stosowania na wielu podłożach (jak podłogi drewniane, beton , jastrych, okładziny ceramiczne), charakteryzuje się hydraulicznym wiązaniem, zredukowanym skurczem oraz szybkim przyrostem wytrzymałości. KÖSTER SL Flex jest wysokiej jakości samorozlewną mineralną masą o bardzo dobrej przyczepności także do gładkich i szczelnych podłoży. Materiał wiąże w ciągu kilku godzin do gładkiej powierzchni o wysokiej wytrzymałości na ściskanie. Materiał pozwala na zmianę sposobu wykończenia podłogi – np. możliwe jest układanie płytek ceramicznych czy wykładzin dywanowych na starych drewnianych podłożach. Przygotowanie podłoża drewnianego polega na jego przeszlifowaniu i odkurzeniu, elementy drewaniane należy starannie zamocować do podłoża za pomocą łączników mechanicznych. Ubytki i spoiny w podłożu drewnianym należy uzupełnić masą na bazie akrylowej. Podłoże drewniane należy zagruntować preparatem KÖSTER VAP I 06.
KÖSTER SL Flex może być wylewany w warstwach od 2 do 15 mm, lokalnie w zagłębieniach do 30 mm. Materiał utwardza się szybko i bez zarysowań przy skurczu zredukowanym o 90%.
KÖSTER SL Flex stabilizuje podłoże dzięki wysokiej wytrzymałości na zginanie, co przy odpowiedniej grubości warstwy daje bardzo stabilne podłoże dla okładzin ceramicznych.
Należy stosować się do zaleceń zawartych w instrukcjach technicznych produktów KÖSTER.

 

Back

Top
Albania Austria Bosnia and Herzegovina Brasil Bulgaria China Croatia Czech Republic Denmark Finland Germany Ghana Greece Hungary Iraq Italy Japan Kazakhstan Kuwait Latvia Lebanon Macedonia Mexico Netherlands New Zealand Norway Panama Poland Portugal Romania Russia Senegal Serbia Slovakia Slovenia South Africa Spain Thailand Turkey Ukraine United Kingdom United States of America