Wysokiej jakości, szybkowiążąca masa do wyrównywania podłoży mineralnych oraz podłoży niechłonnych

1 Gruntowanie
KÖSTER SL Primer
KÖSTER VAP I 06
2 Powłoka posadzkowa
KÖSTER SL Premium


Przed wykonaniem warstw wykończeniowych na posadzkach koniecznie jest wyrównanie i przygotowanie podłoża. Dotyczy to zarówno nowego budownictwa jak i obiektów remontowanych. Na odpowiednio przygotowane i oczyszczone podłoże nakładany jest preparat gruntujący  KÖSTER SL Primer, który wyrównuje chłonność podłoża, wiąże drobiny kurzu i zapewnia doskonałą przyczepność masy samorozpływnej do podłoża. KÖSTER SL Primer umożliwia bardzo szybkie układanie masy wyrównującej.  KÖSTER SL Premium charakteryzuje się hydraulicznym wiązaniem, zredukowanym skurczem oraz szybkim przyrostem wytrzymałości. Materiał wiąże w ciągu kilku godzin do gładkiej powierzchni o wysokiej wytrzymałości na ściskanie. KÖSTER SL Premium może być wylewany w warstwach od 2 do 15 mm ( w zagłębieniach do 30 mm). Materiał utwardza się szybko i bez zarysowań przy skurczu zredukowanym o 90%. Powierzchnia materiału po utwardzeniu charakteryzuje się wysoką twardością.
KÖSTER SL Premium nadaje się także do wyrównywania podłoży niechłonnych (np. istniejących posadzkach żywicznych, płytek ceramicznych lub powierzchni gdzie zastosowano preparat KÖSTER VAP I 2000 dla ochrony przed wilgocią podciąganą kapilarnie). W takim przypadku do gruntowania podłoża stosowany jest KOSTER VAP I 06.  KÖSTER SL Premium umożliwia bardzo szybki postęp prac budowlanych:  wchodzenie jest możliwe już po 3 godz. , a układanie okładzin ceramicznych można rozpocząć już po 5 godz. Po 24 godz. możliwe jest już dopuszczenie ruchu kołowego na posadzkach.
Należy stosować się do zaleceń zawartych w instrukcjach technicznych produktów KÖSTER.

 

Back

Top
Austria Bosnia and Herzegovina Brasil Bulgaria China Croatia Czech Republic Denmark Finland Germany Ghana Greece Hungary Italy Japan Kazakhstan Kuwait Latvia Lebanon Mexico Netherlands New Zealand Norway Panama Philippines Poland Portugal Romania Russia Senegal Serbia Slovakia Slovenia South Africa Spain Thailand Turkey Ukraine United Kingdom United States of America