Płyty mineralne do renowacji oraz zabezpieczania pomieszczeń przed rozwojem grzybów pleśniowych

1 Przygotowanie podłoża
KÖSTER Polysil TG 500
2 Klej mineralny
KÖSTER Hydrosilikatkleber SK
3 Płyty termoizolacyjne
KÖSTER Hydrosilikatplatte
4 Adhesive
KÖSTER Hydrosilikatkleber SK
5 Farba
KÖSTER Silikonfarbe

W pomieszczeniach mieszkalnych i magazynowych ze względów zdrowotnych nie mogą występować grzyby i pleśnie. Za pomocą płyt KÖSTER Hydrosilikatplatte możliwe jest wyeliminowanie przyczyn tworzenia się grzybów i pleśni w pomieszczeniach. Metoda ta oparta jest na dobrej znajomości fizyki budowli i polega na likwidacji zawilgocenia ścian czyli bazy bez której rozwój pleśni nie jest możliwy. Płyty mineralne KÖSTER Hydrosilikatplatte regulują wilgotność powietrza oraz dzięki własnościom termoizolacyjnym redukują  możliwość występowania zjawiska kondensacji pary wodnej na ścianach, w efekcie powstaje przyjemny mikroklimat w pomieszczeniach. Wysoka alkaliczność i natychmiastowe wysychanie powierzchni uniemożliwia rozwój pleśni.

Powłoki wykończeniowe na ścianach jak tapety, szpachle gipsowe, farby, izolacje i inne substancje zmniejszające przyczepność muszą zostać usunięte. Chłonne podłoża należy zagruntować za pomocą preparatu KÖSTER Polysil® TG 500. Nierówności podłoża do 5 mm należy wyrównać za pomocą kleju KÖSTER Hydrosilikatkleber SK. Nierówności powyżej 5 mm należy uzupełnić np. zaprawą szybkowiążącą KÖSTER Sperrmörtel z dodatkiem emulsji KÖSTER SB-Haftemulsion do wody zarobowej w ilości 20%.

Po wyrównaniu podłoża i po całkowitym wyschnięciu zapraw wyrównujących można przystąpić do przyklejania płyt KÖSTER Hydrosilikatplatte przy użyciu mineralnego kleju KÖSTER Hydrosilikatkleber SK. Klej nakładany jest na całą powierzchnię podłoża. Płyty KÖSTER Hydrosilikatplatte cięte są do odpowiednich wymiarów za pomocą piłki ręcznej, klejone do podłoża i wyrównywane. 

Po przyklejeniu płyt i wyschnięciu kleju, należy przeszpachlować całą powierzchnię płyt za pomocą kleju KÖSTER Hydrosilikatkleber SK.

Jeżeli powierzchnia ściany ma być malowana należy zastosować farbę o wysokim współczynniku paroprzepuszczalności np. KÖSTER Silikonfarbe.

Należy stosować się do zaleceń zawartych w instrukcjach technicznych produktów KÖSTER.

 

Back

Top
Austria Bosnia and Herzegovina Brasil Bulgaria China Croatia Czech Republic Denmark Finland Germany Ghana Greece Hungary Italy Japan Kazakhstan Kuwait Latvia Lebanon Mexico Netherlands New Zealand Norway Panama Philippines Poland Portugal Romania Russia Senegal Serbia Slovakia Slovenia South Africa Spain Thailand Turkey Ukraine United Kingdom United States of America