Hydroizolacja płyty fundamentowej

1 Gruntowanie podłoża
KÖSTER Polysil TG 500
2 Hydroizolacja płyty fundamentowej
KÖSTER Deuxan 2K
KÖSTER KSK SY 15
3 Wzmocnienie izolacji: siatka z włókna szklanego
KÖSTER Armierungsgewebe
4 Warstwa poślizgowa


5 Faseta uszczelniająca
KÖSTER Deuxan 2K
KÖSTER Sperrmortel WU
6 Warstwa ochronno drenażowa
Folia drenażowa KÖSTER SD 3-400
Folia drenażowa KÖSTER SD 3-250

Kompletna hydroizolacja budynku powinna również obejmować hydroizolację spodu płyty fundamentowej. W przeciwieństwie do hydroizolacji wykonywanej na płycie fundamentowej odcinamy wtedy całkowicie możliwość penetracji wody w konstrukcję budynku i jednocześnie poprawiają się jego właściwości termoizolacyjne.

Czysty i nośny beton podkładowy należy zagruntować stosując KÖSTER Polysil TG 500, który dodatkowo wzmacnia podłoże, wiąże występujące w nim sole i przygotowuje podłoze pod hydroizolację.

Hydroizolacja pod płytą fundamentową wykonywana jest z masy bitumicznej KÖSTER Deuxan 2 K, w pierwszej warstwie masy bitumicznej należy zatopić siatkę z włókna szklanego KÖSTER Armierungsgewebe. Ułatwia to kontrolę grubości nakładanej warstwy izolacji bitumicznej oraz siatka przejmuje naprężenia od przemieszczeń podłoża.

Przed betonowaniem płyty fundamentowej należy wykonać warstwę poślizgową (np. dwie warstwy folii PE) oraz warstwę betonu ochronnego o grubości 5 cm dla ochrony izolacji przed uszkodzeniem mechanicznym. Dla szczelnego połączenia hydroizolacji pod płytą fundamentową z hydroizolacją pionową należy wykonać fasetę o promieniu 2 cm z masy bitumicznej KÖSTER Deuxan 2K. Należy stosować się do zaleceń zawartych w instrukcjach technicznych produktów KÖSTER.

 

Back

Top
Austria Brasil Bulgaria China Croatia Denmark Finland Germany Ghana Greece Hungary Italy Japan Kazakhstan Korea Latvia Lebanon Mexico Netherlands Norway Panama Philippines Poland Portugal Romania Russia Senegal Serbia Slovakia Slovenia Thailand Turkey Ukraine United Kingdom United States of America