Naprawa betonu na balkonach i tarasach

Przy naprawach powierzchni betonowych na balkonach i tarasach z reguły konieczne jest stosowanie warstwy chroniącej zbrojenie przed korozją, środka poprawiającego przyczepność zapraw do starego betonu, gruboziarnistej zaprawy reprofilacyjnej i drobnoziarnistej szpachli do betonu.

KÖSTER Betomor Multi A jest uniwersalnym produktem, który zastępuje wszystkie cztery produkty wymienione wyżej. Jest to wielka zaleta, ponieważ zamiast sprowadzać na budowę cztery produkty, wystarczy mieć jeden! To upraszcza logistykę i zaopatrzenie budowy. Naprawa betonu może być wykonana przy użyciu zaprawy KÖSTER Betomor Multi A bardzo szybko, przy małych nakładach robocizny. Zaprawa naprawcza KÖSTER Betomor LM 88 ma bardzo podobne właściwości, a oprócz tego jest bardzo lekka (gęstość 0,88 g/cm³) co sprawia, że idealnie nadaje się do napraw powierzchni sufitowych, spodów płyt balkonowych itp.

Do powierzchniowych napraw betonu i ujednolicenia powierzchni betonu należy stosować szpachlę KÖSTER Betonspachtel. Naprawione powierzchnie należy pomalować np. farbą silikonową KÖSTER Silikonfarbe.

Izolację zespoloną (podpłytkową) balkonów i tarasów należy wykonać z elastycznej, mostkującej rysy zaprawy hydroizolacyjnej KÖSTER NB Elastik (szary lub biały). Izolacja balkonu lub tarasu wykonana z NB Elastik jest odporna na ścieranie, nadaje się do chodzenia i stanowi bardzo dobre, zapewniające wysoką przyczepność podłoże pod okładziny ceramiczne. NB Elastik ma bardzo dobrą przyczepność także do wilgotnych podłoży. Należy stosować się do zaleceń zawartych w instrukcjach technicznych produktów KÖSTER.

 

 

Back

Top
Austria Brasil Bulgaria China Croatia Denmark Finland Germany Ghana Greece Hungary Italy Japan Kazakhstan Korea Latvia Lebanon Mexico Netherlands Norway Panama Philippines Poland Portugal Romania Russia Senegal Serbia Slovakia Slovenia Thailand Turkey Ukraine United Kingdom United States of America