Uszczelnianie tuneli przy użyciu kombinacji materiałów mineralnych oraz bitumicznych

1 Iniekcja rys i pęknięć
KÖSTER IN 1
KÖSTER IN 2
2 Sprzęt do iniekcji
KÖSTER Pompa iniekcyjna 1K
3 Zatrzymanie przecieków
KÖSTER KD 2 Blitzpulver
4 Hydroizolacja mineralna
KD pakiet systemu Kellerdicht
KÖSTER NB 1
KÖSTER NB 1 Flex
5 Uszczelnienie powierzchniowe
KÖSTER CFR 1

System uszczelniania tuneli KÖSTER bazuje na kombinacji mineralnego uszczelnienia od strony negatywnej oraz mostkującego rysy, elastycznego produktu na bazie bitumiczno-kauczukowej. System jest zabezpieczony przed penetracją wody od strony podłoża dlatego nie wymaga stosowania warstw drenujących jak to ma miejsce w przypadku hydroizolacji rolowych. Dzięki temu woda nie jest odprowadzana z przyległego terenu i zwierciadło wody gruntowej nie ulega zmianie. 

Przeciekająca woda blokowana jest przy użyciu iniekcji żywicą poliuretanową KÖSTER KB-Pur IN 1 a następnie wykonywane jest trwałe, elastyczne uszczelnienie rysy przy użyciu żywicy KÖSTER KB-Pur IN 2. Mniejsze przecieki mogą zostać uszczelnione za pomocą proszku KÖSTER KD 2 Blitzpulver. Uszczelnienie powierzchniowe przeciw wodzie napierającej od zewnątrz wykonuje się przy użyciu krystalizującego szlamu uszczelniającego KÖSTER NB 1, który nakładany jest na nośne, matowo-wilgotne podłoże. Po związaniu szlamu KÖSTER NB 1 następuje natrysk masy bitumiczno-kauczukowej KÖSTER CFR 1, która stanowi elastyczne, mostkujące rysy uszczelnienie. Następnie natryskiwana jest warstwa torkretu. Hydroizolacja znajduje się pomiędzy dwoma warstwami betonu.

Należy stosować się do zaleceń zawartych w instrukcjach technicznych produktów KÖSTER.

 

Back

Top
Austria Brasil Bulgaria China Croatia Denmark Finland Germany Ghana Greece Hungary Italy Japan Kazakhstan Korea Latvia Lebanon Mexico Netherlands Norway Panama Philippines Poland Portugal Romania Russia Senegal Serbia Slovakia Slovenia Thailand Turkey Ukraine United Kingdom United States of America