Naprawa i hydroizolacja zbiorników na wodę pitną

1 Naprawa ubytków betonu
KÖSTER Betomor Multi A
KÖSTER Reparaturmörtel NC
2 Faseta
KÖSTER Sperrmortel
3 Gruntowanie podłoża
KÖSTER Polysil TG 500
4 Hydroizolacja od wnętrza zbiornika
KÖSTER NB 1
5 Hydroizolacja zewnętrzna
KÖSTER Deuxan 2K

Uszczelnianie i hydroizolacja zbiorników wody pitnej od wewnątrz wykonywane jest przy użyciu mineralnego, krystalizującego szlamu uszczelniającego KÖSTER NB 1 w kolorze szarym lub szlamu uszczelniającego KÖSTER NB 2 w kolorze białym. Obydwa produkty posiadają atest PZH dopuszczający je do kontaktu z wodą pitną.
Przed wykonaniem hydroizolacji zbiornika od wewnątrz należy odpowiednio przygotować podłoże. Luźne, słabe części należy usunąć aż do nośnej warstwy. Podłoże należy zagruntować preparatem KÖSTER Polysil TG 500 dla utwardzenia podłoża oraz związania soli, które mogą występować w podłożu. Mniejsze ubytki w betonie należy uzupełnić zaprawą szybkowiążącą KÖSTER Betomor Multi A. Przy naprawie betonu obejmującej większe powierzchnie należy stosować zaprawę naprawczą KÖSTER Reparaturmörtel NC do wyrównania podłoża i uzupełnienia ubytków w betonie.

Jeżeli zbiornik usytuowany jest poniżej powierzchni terenu konieczne jest wykonanie hydroizolacji zewnętrznej zbiornika z użyciem masy bitumicznej KÖSTER Deuxan 2 K, która jest modyfikowana dodatkiem tworzyw sztucznych, posiada zdolność mostkowania rys i jest wodoszczelna.
Należy stosować się do zaleceń zawartych w instrukcjach technicznych produktów KÖSTER.

 

Back

Top
Austria Brasil Bulgaria China Croatia Denmark Finland Germany Ghana Greece Hungary Italy Japan Kazakhstan Korea Latvia Lebanon Mexico Netherlands Norway Panama Philippines Poland Portugal Romania Russia Senegal Serbia Slovakia Slovenia Thailand Turkey Ukraine United Kingdom United States of America