Ochrona i hydrofobizacja elewacji z mineralnych materiałów budowlanych

1 Ochrona i hydrofobizacja elewacji budynku
KÖSTER Fassadencreme
KÖSTER Iperlan
KÖSTER Siloxan
2 Preparat czyszczący elewację
KÖSTER Fassadenreiniger

Produkty KÖSTER chronią fasady przed wnikaniem wody (deszcz, woda odpryskowa, kondensacyjna) w ściany murowane lub w beton oraz jednocześnie umożliwiają migrację wilgoci ze ściany na zewnątrz. W ten sposób elewacje budynków są chronione długofalowo przed szkodami wynikającymi z działania wody i wilgoci.

Przed wykonaniem hydrofobizacji elewacji należy ją oczyścić przy użyciu produktu KÖSTER Fassadenreiniger i zmyć dokładnie wodą.

KÖSTER Fassadencreme jest produktem do impregnacji i hydrofobizacji fasad, nie zawiera rozpuszczalników, ma konsystencję pasty, nakładany jest przy użyciu wałka lub pędzla. 
Preparat do hydrofobizacji elewacji KÖSTER Siloxan jest produktem płynnym, na ścianę nakładany jest przy użyciu pędzla lub przy użyciu natrysku, aż do wysycenia podłoża, działa hydrofobizująco, skutecznie chroni elewację przed wnikaniem wilgoci, nie tworzy powłoki.

Po wykonaniu hydrofobizacji elewacji powierzchnia tynków lub cegły staje się słabo zwilżalna, pojawia się efekt perlenia wody na powierzchni elewacji.

Produkty KÖSTER nadają się do wykonywania hydrofofizacji elewacji wykonanych z mineralnych materiałów jak tynki, cegła, kamień naturalny, beton. Głębokość wnikania preparatu hydrofobizującego zależy od chłonności materiałów z których wykonano elewację.

Należy stosować się do zaleceń zawartych w instrukcjach technicznych produktów KÖSTER.

 

Back

Top
Austria Brasil Bulgaria China Croatia Denmark Finland Germany Ghana Greece Hungary Italy Japan Kazakhstan Korea Kuwait Latvia Lebanon Mexico Netherlands Norway Panama Philippines Poland Portugal Romania Russia Senegal Serbia Slovakia Slovenia Thailand Turkey Ukraine United Kingdom United States of America