Walka z pleśnią wewnątrz pomieszczeń

Niewystarczająca wentylacja, ograniczone ogrzewanie, mostki termiczne lub zawilgocone podłoże są najczęstszymi przyczynami powstawania grzybów pleśniowych. Zarodniki grzybów pleśniowych w pomieszczeniach mieszkalnych stanowią zagrożenie dla zdrowia ludzi. 
Grzyby pleśniowe w pomieszczeniach nie powinny być usuwane przy użyciu środków trujących lub innych chemikaliów.

Dlatego działanie systemu KÖSTER ASS oparte jest na bazie zjawisk z zakresu fizyki budowli. Paroszczelna folia w płynie KÖSTER ASS Streichfolie uniemożliwia wnikanie wilgoci w podłoże. Tynk specjalny KÖSTER ASS Spezialputz charakteryzuje się bardzo wysoką porowatością dzięki czemu może szybko wchłaniać wilgoć z powietrza. Dzięki dużej porowatości i związaną z tym dużą powierzchnią kontaktu z powietrzem tynk specjalny może bardzo szybko wysychać, szybko oddawać wilgoć do powietrza i zmniejsza możliwość występowania zjawiska kondensacji pary wodnej na ścianach. Powierzchnia tynku wysycha tak szybko, że grzyby pleśniowe nie mają odpowiedniego środowiska do wzrostu.

KÖSTER ASS Streichfolie nakładana jest na suche podłoże, wolne od pleśni. Już po jednej godzinie możliwe jest nakładanie specjalnego tynku KÖSTER ASS Spezialputz na grubość ok. 2,5 mm.

Jeżeli powierzchnia ściany ma być malowana należy zastosować farbę o wysokim współczynniku paroprzepuszczalności np. KÖSTER Silikonfarbe.

Należy stosować się do zaleceń zawartych w instrukcjach technicznych produktów KÖSTER.

 

Back

Top
Austria Brasil Bulgaria China Croatia Denmark Finland Germany Ghana Greece Hungary Italy Japan Kazakhstan Korea Latvia Lebanon Mexico Netherlands Norway Panama Philippines Poland Portugal Romania Russia Senegal Serbia Slovakia Slovenia Thailand Turkey Ukraine United Kingdom United States of America