Uszczelnienie styku płyty fundamentowej ze ścianą metodą iniekcji ciśnieniowej

Uszczelnienie połączenia ściany betonowej z płytą fundamentową często wykonywane jest w technice iniekcji ciśnieniowej. Otwory pod pakery wiercone są w ścianie w ten sposób, aby przeciąć styk roboczy ściany i płyty w połowie grubości ściany.

Iniekcję ciśnieniową należy wykonać pompą iniekcyjną KÖSTER 1K stosując wkręcane pakery stalowe KÖSTER Superpacker lub pakery jednodniowe KÖSTER Eintagespacker.

Jeżeli mamy do czynienia z wyciekiem wody, lub gdy mamy wątpliwości czy rysa jest sucha czy mokra należy stosować żywicę iniekcyjną KÖSTER 2 IN 1. Iniekcję wtórną po około 20-30 minutach wykonujemy tym samym materiałem co gwarantuje trwałe i elastyczne zamknięcie rysy.

Iniekcję suchych rys należy wykonać żywicą iniekcyjną KÖSTER IN 5, która cechuje się długim czasem obróbki i posiada niską lepkość dzięki czemu możliwe jest wykonanie iniekcji nawet bardzo wąskich rys. Należy stosować się do zaleceń zawartych w instrukcjach technicznych produktów KÖSTER.

 

Back

Top
Austria Brasil Bulgaria China Croatia Denmark Finland Germany Ghana Greece Hungary Italy Japan Kazakhstan Korea Latvia Lebanon Mexico Netherlands Norway Panama Philippines Poland Portugal Romania Russia Senegal Serbia Slovakia Slovenia Thailand Turkey Ukraine United Kingdom United States of America