Uszczelnienie przerw roboczych poprzez iniekcję żywicy w węże iniekcyjne

1 Wąż iniekcyjny

2 Żywica iniekcyjna
KÖSTER IN 5 Żywica iniekcyjna

Przerwy robocze, zwłaszcza połączenie ścian budynku z płytą fundamentową, wymagają wykonania szczególnie dokładnego i przemyślanego uszczelnienia. Większość przecieków, które obserwujemy występuje właśnie w tym miejscu.

Skutecznym rozwiązaniem tego problemu jest iniekcja żywicy poliuretanowej w węże iniekcyjne.

Przed betonowaniem ściany należy na płycie fundamentowej zamontować węże iniekcyjne. Po utwardzeniu betonu wykonywana jest iniekcja ciśnieniowa w węże iniekcyjne. Elastyczna żywica iniekcyjna rozprowadzana jest w przerwie roboczej dzięki temu że węże iniekcyjne posiadają perforowane ścianki. W ten sposób uzyskujemy trwałe i elastyczne uszczelnienie przerwy roboczej.

Do iniekcji w węże iniekcyjne stosowana jest żywica poliuretanowa KÖSTER KB-Pur IN 5, która cechuje się długim czasem obróbki i posiada niską lepkość dzięki czemu możliwe jest wykonanie iniekcji uszczelniającej nawet bardzo wąskich rys. Należy stosować się do zaleceń zawartych w instrukcjach technicznych produktów KÖSTER.

 

Back

Top
Austria Brasil Bulgaria China Croatia Denmark Finland Germany Ghana Greece Hungary Italy Japan Kazakhstan Korea Latvia Lebanon Mexico Netherlands Norway Panama Philippines Poland Portugal Romania Russia Senegal Serbia Slovakia Slovenia Thailand Turkey Ukraine United Kingdom United States of America