Witamy na stronie KOESTER POLSKA Systemy hydroizolacji dla profesjonalistów

 

 

Dlaczego hydroizolacja budynków jest tak ważną kwestią?

Hydroizolacja budynków jest niezwykle ważnym elementem procesu budowlanego, a KÖSTER Bauchemie, przedsiębiorstwo założone w 1982, od początku swej działalności specjalizuje się właśnie w produkcji materiałów do hydroizolacji i ochrony budowli. Oferujemy szeroką gamę systemów produktów, gwarantujących pewną i szczelną izolację - od piwnicy po dach. Nierzadko pojawiają się problemy, które wymagają opracowywania specjalnych, indywidualnych rozwiązań. Wspólnie z naszymi Klientami analizujemy sytuację, wszystkie towarzyszące jej okoliczności i wypracowujemy indywidualnie dopasowane rozwiązania specyficznych problemów.

Dlaczego hydroizolacja budynków jest tak ważną kwestią? Każdego roku na całym świecie inwestuje się znaczne środki na rozbudowę infrastruktury, jak i publiczne i prywatne projekty budowlane. Wyniki badań statystycznych wskazują, że ok. 80% wszystkich uszkodzeń obiektów budowlanych sprowadza się w rezultacie do problemów z nieszczelną hydroizolacją. Inwestycja w trwałą i skuteczną hydroizolację nie tylko chroni obiekty budowlane przed wnikaniem wody, lecz również zmniejsza koszty ich naprawy i renowacji, wspiera efektywne zarządzanie zasobami, a przez to wpływa na zwiększenie korzyści związanych z użytkowaniem obiektu.

Hydroizolacja budynków nowo wznoszonych

W budynkach nowo wznoszonych barierę dla wody gruntowej stanowi hydroizolacja zewnętrzna ścian piwnic i izolacja pod płytą fundamentową. Folie dachowe TPO stanowią ochronę dachów płaskich – ich żywotność określana jest na ponad 50 lat we wszystkich strefach klimatycznych. Płynne masy hydroizolacyjne na bazie tworzyw sztucznych chronią tarasy i balkony przed działaniem warunków atmosferycznych. Hydroizolacje mineralne z certyfikatem dopuszczającym do stosowania w kontakcie z wodą pitną stanowią bezpieczną powłokę wewnętrzną zbiorników. W obiektach komercyjnych dekoracyjne powłoki posadzkowe łączą w sobie estetykę i łatwość utrzymania w czystości. W obiektach przemysłowych odporne powłoki antypoślizgowe stanowią skuteczną ochronę powierzchni betonowych przed obciążeniami mechanicznymi oraz oddziaływaniem olejów i kwasów. Materiały do uszczelniania dylatacji i żele iniekcyjne z powodzeniem znajdują zastosowanie w budownictwie podziemnym jak np. metro, tunele itp. Materiały do hydroizolacji obiektów budowlanych stanowią skuteczną barierę dla przenikającej wody, a specjalistyczne farby chronią elewacje w nadmorskich regionach przed działaniem soli zawartych w powietrzu.

Renowacja i odtworzenie hydroizolacji w istniejących budynkach

Krystalizujące produkty na bazie cementu służą do uszczelnienia od strony negatywnej np. piwnic i tuneli. Za pomocą specjalistycznych cementów szybkowiążących możliwe jest zatrzymanie przecieku wody także pod ciśnieniem. Iniekcja kurtynowa i iniekcja strukturalna to dwie szczególne metody bezwykopowego odtworzenia hydroizolacji muru. Odtworzenie przepony poziomej uniemożliwa podciąganie kapilarne wody w murze, podczas gdy tynki renowacyjne ułatwiają wysychanie murów wiążąc szkodliwe sole. Systemy hydroizolacji powierzchni betonowych ograniczają dyfuzje pary wodnej oraz zapobiegają powstawaniu pęcherzyków tworząc solidne i trwałe uszczelnienie powłokowe. Budowle żelbetowe, które tworzą nowoczesną infrastrukturę współczesnego świata, powinny być chronione i poddawane konserwacji. Służy temu m.in. technologia iniekcji rys, która zarówno zapobiega przedostawaniu się wody jak również poprawia wytrzymałość substancji budowlanej.

 

 

 

Austria Bosnia and Herzegovina Brasil Bulgaria China Croatia Denmark Finland Germany Ghana Greece Hungary Italy Japan Kazakhstan Korea Kuwait Latvia Lebanon Mexico Netherlands New Zealand Norway Panama Philippines Poland Portugal Romania Russia Senegal Serbia Slovakia Slovenia South Africa Spain Thailand Turkey Ukraine United Kingdom United States of America