Hydroizolacja budynków jest niezwykle ważnym elementem procesu budowlanego, a KÖSTER Bauchemie, przedsiębiorstwo założone w 1982, od początku swej działalności specjalizuje się właśnie w produkcji materiałów do hydroizolacji i ochrony budowli. Oferujemy szeroką gamę systemów produktów, gwarantujących pewną i szczelną izolację - od piwnicy po dach. Nierzadko pojawiają się problemy, które wymagają opracowywania specjalnych, indywidualnych rozwiązań. Wspólnie z naszymi Klientami analizujemy sytuację, wszystkie towarzyszące jej okoliczności i wypracowujemy indywidualnie dopasowane rozwiązania specyficznych problemów.
Dlaczego hydroizolacja budynków jest tak ważną kwestią? Każdego roku na całym świecie inwestuje się znaczne środki na rozbudowę infrastruktury, jak i publiczne i prywatne projekty budowlane. Wyniki badań statystycznych wskazują, że ok. 80% wszystkich uszkodzeń obiektów budowlanych sprowadza się w rezultacie do problemów z nieszczelną hydroizolacją. Inwestycja w trwałą i skuteczną hydroizolację nie tylko chroni obiekty budowlane przed wnikaniem wody, lecz również zmniejsza koszty ich naprawy i renowacji, wspiera efektywne zarządzanie zasobami, a przez to wpływa na zwiększenie korzyści związanych z użytkowaniem obiektu.
W budynkach nowo wznoszonych barierę dla wody gruntowej stanowi hydroizolacja zewnętrzna ścian piwnic i izolacja pod płytą fundamentową. Folie dachowe TPO stanowią ochronę dachów płaskich – ich żywotność określana jest na ponad 50 lat we wszystkich strefach klimatycznych. Płynne masy hydroizolacyjne na bazie tworzyw sztucznych chronią tarasy i balkony przed działaniem warunków atmosferycznych. Hydroizolacje mineralne z certyfikatem dopuszczającym do stosowania w kontakcie z wodą pitną stanowią bezpieczną powłokę wewnętrzną zbiorników. W obiektach komercyjnych dekoracyjne powłoki posadzkowe łączą w sobie estetykę i łatwość utrzymania w czystości. W obiektach przemysłowych odporne powłoki antypoślizgowe stanowią skuteczną ochronę powierzchni betonowych przed obciążeniami mechanicznymi oraz oddziaływaniem olejów i kwasów. Materiały do uszczelniania dylatacji i żele iniekcyjne z powodzeniem znajdują zastosowanie w budownictwie podziemnym jak np. metro, tunele itp. Materiały do hydroizolacji obiektów budowlanych stanowią skuteczną barierę dla przenikającej wody, a specjalistyczne farby chronią elewacje w nadmorskich regionach przed działaniem soli zawartych w powietrzu.
Krystalizujące produkty na bazie cementu służą do uszczelnienia od strony negatywnej np. piwnic i tuneli. Za pomocą specjalistycznych cementów szybkowiążących możliwe jest zatrzymanie przecieku wody także pod ciśnieniem. Iniekcja kurtynowa i iniekcja strukturalna to dwie szczególne metody bezwykopowego odtworzenia hydroizolacji muru. Odtworzenie przepony poziomej uniemożliwa podciąganie kapilarne wody w murze, podczas gdy tynki renowacyjne ułatwiają wysychanie murów wiążąc szkodliwe sole. Systemy hydroizolacji powierzchni betonowych ograniczają dyfuzje pary wodnej oraz zapobiegają powstawaniu pęcherzyków tworząc solidne i trwałe uszczelnienie powłokowe. Budowle żelbetowe, które tworzą nowoczesną infrastrukturę współczesnego świata, powinny być chronione i poddawane konserwacji. Służy temu m.in. technologia iniekcji rys, która zarówno zapobiega przedostawaniu się wody jak również poprawia wytrzymałość substancji budowlanej.